понедельник, 7 марта 2016 г.


Діяльнісний підхід - це :

cуб'єктно-орієнтована організація і управління педагогом діяльністю дитини при вирішенні ним спеціально організованих навчальних завдань різної складності та проблематики. Ці завдання розвивають не тільки предметну, комунікативну та інші віди компетентності дитини, але і його самого як особистість.



Ставить наступні завдання перед педагогом :

  • Створити умови для того, щоб зробити процес придбання знань дитиною мотивованим;
  •  Вчити дитину самостійно ставити перед собою мету і знаходити шляхи її досягнення;

  • Допомагати дитині сформувати у себе вміння контролю і самоконтролю, оцінки та самооцінки.

Ключовим поняттям сучасної системи навчання дітей є поняття навчальної діяльності. Тому перед дошкільниками як першою сходинкою безперервної системи освіти стоїть завдання формування діяльнісних здібностей на рівні, відповідному віковим особливостям дітей дошкільного віку.

Як зазначав С.Л.Рубінштейн, діяльнісні здібності проявляються і формуються тільки в діяльності.

Вся освітня діяльність з розвитку логіко-математичної компетентності, проводяться мною, на основі технології діяльнісного методу.

Сама назва технології говорить про те, що формування елементарних математичних уявлень проходить у діяльності. Це означає, що дитина знаходиться не в пасивній позиції, коли педагог «підносить» йому готові знання, а він лише «вбирає» цю інформацію по мірі своїх можливостей. Мої вихованці є активними учасниками процесу, вони самі «відкривають» і
«добувають» знання.

Нове знання не дається дітям в готовому вигляді, а осягається ними шляхом самостійного аналізу, порівняння, виявлення істотних ознак. Математика входить у життя дитини не як догма, а як «відкриття закономірних зв'язків і відносин навколишнього світу»

Комментариев нет:

Отправить комментарий